Özel Soğutmalı RX 6900 XT, İlk Kez Liste Fiyatının Altına Düştü

Ekran kartı fiyatlarının yıl başından beri gerilediğinden ve normalleşme eğiliminde olduğundan birçok kez söz etmiştik. Yurt dışındaki perakendecilerde bu trendi rahatça görmek mümkün. Ülkemizde ne yazık ki fiyatlar aynı oranda düşüş göstermiyor, bu süreçte biraz geriden geliyoruz.

Liste fiyatının altına düşen Radeon RX 6900 XT modeli, bizi daha iyi zamanların beklediğini gösteriyor. Modelos Gigabyte GAMING OC, Newegg‘de ilk defa 899 dolardan satışa sunuldu. Üç fanlı bu devasa ekran kartı 1250 dolardan 950 dolara düştü. İndirimler ve promosyonlarla birlikte 899 dolar gibi bir fiyattan satışlar yapıldı.

Özellikle belirtmek gerekirse, bu fiyat düşüşleri Radeon RX 6950 XT duyurusundan birkaç günönce geldi. RDNA 2 ailesinin tahtına geçecek yeni modelin 1099 dolarlık liste fiyatıyla çıkacağını öğrenmiştik. Ancak bellek hızları ve frekans hızı güncellemeleriyle daha yüksek performanslar sunulacak.

Gigabyte’ın RX 6900 XT Gaming OC modeli, referens özelliklere kıyasla biraz daha yüksek saat hızlarıyla geliyor. Oyun saati 2015 MHz’den 2050 MHz’e yükseltilirken, boost saati 35 MHz artışla 2285 MHz’e çıkıyor.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.


Source: Technopat by www.technopat.net.

*The article has been translated based on the content of Technopat by www.technopat.net. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!