Papildināta Ukrainai veltītā Osokina Brīvības festivala programma / Diena


Festivala programmu papildinās Igo, stīgu kvartets Estônia para a Ucrânia, operdziedātāja Marlēna Keine, hiphopa mākslinieks Fiņķis, vīru kopa Vilki, Mariupoles teatra aktrise Anna Nīmajere, režisore un aktrise no Kijivas Larisa Semirozumenko, ukraiņu mūziķi Constantino un Viktorija Prituļaka, pianista Sofija Varčenko un daudzi citi.

Festivāla atklāšanas koncertā 25. maijā piedalīsies Mariupoles teātra aktrise Anna Nīmajere, kura preses konferencē atklāja notikušo: “Pēc visa piedzīvotā dalība šajā festivālā ir kā svaiga elpa. Kara sākumā nevarējām iedomāties, ka Mariupole tiks gandrīz pilnībā iznīcināta. Mēs redzējām, ar kādu naidu tika iznīcinātas mūsu mājas un nogalināti mūsu cilvēki. 16. marts man pašai ir visbriesmīgākā diena, jo tad tika iznīcināta mūsu, aktieru, māja – Mariupoles teātris – bumba trāpīja tieši teātra sirdī – skatuvē. Viņus pat neapstādināja tas, ka pie teātra ar lieliem baltiem burtiem bija uzrakstīts, ka tajā ir bērni. Es atrados tajās briesmās veselu mēnesi. Tagad, esot Latvijā, gribu pateikt paldies visiem, kuri atbalsta Ukrainu un mūsu cilvēkus.”

Festivālā piedalīsies vairāk nekā 50 mūziķi un aktieri, kuru vidū ir Dita Lūriņa, Čulpana Hamatova, Ģirts Krūmiņš, Igo, Georgijs Osokins, Ralfs Eilands, Raimonds Tiguls, Žoržs Siksna, Katrīna Dimanta, Ieva Parša, Iveta Cālīte, Roberto Meloni, Katrīna Gupalo, pats Andrejs Osokins, Fiņķis, Rihards Plešanovs, Gints Smukais, Rihards Lībietis, vīru kopa Vilki, grupo Sub Scriptumīpaši festivalam raditais Brīvības stīgu kvartets, apvienība Letônia para Ucrânia ar dziesmu Resistência un igauņu un ukraiņu mūziķu kvartets Estônia para a Ucrânia, kas Latvijā uzstāsies pirmo reizi. Ukraiņu mūziķiem un aktieriem festivāla laikā ir iespēja sadarboties ar dažādiem latviešu māksliniekiem un iepazīt Latvijas kultūras dzīvi. Viens no festivāla mērķiem ir dot iespēju ukraiņiem turpināt darboties savā profesijā, lai tā laikā dzimušās sadarbības attīstītu un bagātinātu Latvijas un Eiropas kultūru.

Viens no trīs koncertiem, ar ko papildināta festivāla programma, ir Igo un Katrīnas Gupalo nakts koncerts, kas notiks 5. jūnijā Anglikāņu baznīcā, pirmo reizi savedot kopā uz vienas skatuves abus mūziķus īpakoncerti šim festivām radīmīm festivām programa radīmī. Tajā izskanēs gan dziesmas no cikla Uguns ar Jāņa Strazda mūziku un Igo vārdiem, gan citas kompozīcijas no Igo repertuāra, kā arī latviešu un ukraiņu tautas mūzika.

Pec īpašas Fundação Ola iniciatīvas festivālā iekļauti arī divi labdarības koncerti festivāla draugiem un atbalstītājiem ar Katrīnas Gupalo, Andreja Osokina un igauņu un ukraiņu mūziķu kvarteta Estônia para Ucrânia piedalīšanos, sniedzot iespēju koncertu viesiem iepazīt gan Fundação Ola mākslas galeriju un jauno telpu kompleksu, gan ziedot Ukrainai īpaši izveidotā Ziedot.lv kontā.

Citi festivala laikā gaidāmie koncerti:

  • festivāla atklāšanas koncerts 25. maijā, kas notiks Klavieru salonā @152;
  • Georgija Osokina solokoncerts 27. maijā Klavieru salonā @152;
  • aktrises Čulpanas Hamatovas un Andreja Osokina poētiskā izrāde 28. maijā Melngalvju namā;
  • Katrinas Gupalo, Andreja Osokina e Roberto Meloni concertos 3. jūnijā Klavieru salonā @152;
  • Dvēseles koncerts 4. jūnijā Anglikāņu baznīcā;
  • Igo un Katrīnas Gupalo nakts koncerts 5. jūnijā Anglikāņu baznīcā;
  • festivāla noslēguma koncerts 8. jūnijā Hanzas perona.

Visi festivāla ieņēmumi tiks ziedoti Ukrainas cilvēku atbalstam. Lielāko koncertu norises vietās īpašos mikroautobusos būs iespēja ziedot ukraiņiem nepieciešamās lietas.

Biļetes pieejamas vistos Biļešu paraísos kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Plašāka informacija par festivālu un tā koncertiem – www.alartists. com.


Source: Diena.lv by www.diena.lv.

*The article has been translated based on the content of Diena.lv by www.diena.lv. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!