Para kto teraz ma najtańsze światłowody fazer 1 Gb/s? Sprawdzamy oferece Orange, Play, Plus e T-Mobile

Światłowody Orange mają obecnie największy zasięg wśród gospodarstw domowych w Polsce. Operador Jednocześnie ten udostępnia swoją infrastrukturę konkurencji. Tym samym wykupując dostęp do nich u innego operatora, aktualnie możemy z nich skorzystać taniej. Sprawdźmy u kogo io ile.

U wszystkich operatorów sprawdzimy oferty dla nowych klientów, nie korzystających aktualnie z innych ofert. Każdy z nich dołącza do światłowodów router, z tym że Orange i Play zaznaczają, iż jest to urządzenie obsługujące Wi-Fi 6, Plus i T-Mobile nie podają tokiej informacji.

Światłowody z limitem de 1 Gb/sw Orange

Orange obecnie ma promocję 10 zł mniej za światłowody z limitm prędkości do 1 Gb/s dla wybranych lokalizacji. Nie mamy tu dookreślenia o jakie konkretnie miejsca chodzi, niemniej uwzględnimy ją w naszym porównaniu.

Pegue więc miesięcznie za ten pakiet zapłacimy teraz 79,98 zł – w cenie dostaniemy roteador Wi-Fi 6.

Światłowody z limitem de 1 Gb/sw Play

W Play z kolei możemy liczyć na pół roku bez płacenia abonamentu za światłowody z tym samym limitem. Później opłata jest dużo wyższa niż w Orange, ale sprawdźmy to dokładnie.

Abonament miesięczny w wysokości 100 zł płacimy przez 18 miesięcy, co daje nam średnią kwotę miesięczną 75 zł, a więc nieco taniej niż w Orange. Tutaj również na okres umowy dostaniemy do roteador dispozycji Wi-Fi 6.

Światłowody z limitem de 1 Gb/sw Plus

Operador Plus ma podobną promocję, co Play – z tą różnicą, iż przez pół roku płacimy za światłowody z limitem prędkości do 1 Gb/s złotówkę. Jednak przez pozostałe 18 miesięcy mamy dużo niższą opłatę w wysokości 70 zł.

Tak więc płacąc 70 zł przez 18 miesięcy i 1 zł przez 6 miesięcy wydamy 1 266,00 zł, co daje nam miesięcznie kwotę 52,75 zł – na razie najtańsza opcja te najszybsze światłowody.

Światłowody z limitem de 1 Gb/sw T-Mobile

W T-Mobile największy limit transferu w ofercie światłowodów a 900 Mb/s, ale też sprawdźmy jak to wygląda u tego operatora.

Podobnie możemy tu liczyć na pół roku za darmo, ale opłata po tym okresie wynosić nas będzie 90 zł. W rezultacie nasz koszt zamknie się w kwocie 67,50 zł średnio miesięcznie.

Najtańsze światłowody z limitem prędkości de 1 Gb/s

Cena miesięczna za światłowody Mais T móvel Toque Laranja
Limite prędkości światłowodów fazer 1 Gb/s fazer 900 Mb/s fazer 1 Gb/s fazer 1 Gb/s
Roteador Roteador Wi-Fi Roteador Wi-Fi Premium 2.0 Roteador Wi-Fi 6 Roteador Wi-Fi 6
Opłata miesięczna 52,75 zł 67,50 zł 75,00 zł 79,98 zł

Podsumowując, najtaniej obecnie jest w Plusie z opłatą średnią miesięcznie wynoszącą 52,75 zł, nieco drożej jest w T-Mobile z nieco mniejszą prędkością, dalej mamy Play i najdrożej w Orange.

Jednak przy o ostatecznym wyborze oferty, warto wziąć pod uwagę, u którego z tych operatorów mamy wykupioną obecnie inną usługę – z dużym prawdopodobieństwem macie u jednego z nich abonament komórkowy, wówczas możecie liczyć na dodatkowy rabat miesięczny w wysokości od 10 zł do 20 zł.

Banco de imagem de Depositphotos.


Source: AntyWeb by antyweb.pl.

*The article has been translated based on the content of AntyWeb by antyweb.pl. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!