Po streľbe v supermercado v meste Buffalo zostalo desať obetí – Svet – Správy

Najmenej desať ľudí zomrelo pri sobotňajšej streľbe v supermercado v americkom meste Buffalo v štáte New York.

, 14.05.2022 23:18

Foto: ,

Dav na mieste činu, kde polícia vyšetruje streľbu v supermercado v sobotu 14. mája 2022 v Buffale v štáte New York.

Agentúre AP para povedali dvaja pracovníci polície pod podmienkou zachovania anonimato. Podozrivý bol podľa skoršieho oznámenia polície zadržaný a je vo väzbe.

Muž ozbrojený puškou v sobotu popoludní miestneho času strieľal v predajni reťazca Tops Friendly Market. Vyšetrovatelia sa domnievajú, že muž svoj čin vysielal naživo na internete a teraz pátrajú po tom, či zverejnil manifest vysvetľujúci svoje pohnútky, povedal jeden zo zdrojov AP.

Motív činu zatiaľ nie je jasný, ale vyšetrovatelia skúmajú, či nebol útok rasovo motivovaný.

Supermercado sa nachádza v štvrti, kde prevažne žijú ľudia s tmavou farbou pleti. Štvrť leží asi päť kilometrov severne od centra mesta.

Dvaja svedkovia z miesta, ktorí prišli na parkovisko vo chvíli, keď strelec vychádzal von zo supermercadou, ho popísali ako belocha, ktorému mohlo byť asi okolo 20 rokov. Na sebe mal oblečenie s maskáčovým vzorom a čiernu prilbu.

„Stál tam s puškou pri brade. Nechápali sme, čo sa deje, a prečo má ten chlapec pri tvári zbraň,“ povedal AP Braedyn Kephart. “Potom si strhol prilbu, pustil zbraň a polícia proti nemu zasiahla”, dodal Kephart.

Guvernérka štátu New York Kathy Hochulová predtým na twitteri uviedla, že všetko dianie ohľadom streľby v jej rodnom meste „podrobne sleduje“. Miestnym úradom ponúkla pomoc.

„Je to ako ísť do hororového filmu, ale všetko je skutočné. Je to ako Armaaggedon,“ povedal podľa Buffalo News policajný predstaviteľ na mieste činu. Jednou z obetí bol policajt, ​​ktorý len nedávno išiel do penzie a pracoval ako ochranka v obchode.


Source: Pravda – Správy by spravy.pravda.sk.

*The article has been translated based on the content of Pravda – Správy by spravy.pravda.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!