Prabangus kvartalas Gulbinuose užminė mįslę: kaip nustatyti, ar čia gyvenama, ar tik poilsiaujama?

Abejonių dėl to, ar Gulbino ežero pašonėje, buvusios vaikų stovyklos teritorijoje išdygs gyvenamieji namai, ar vis dėlto poilsiui saia infrastruktūra, kilo dar tuomet, kai tvirtintas šis projektas. 2011m. tapetesėjį, kai kvartalas dar statytas, 15min kalbinti leidimus statyti išdavę sostinės valdininkai neslėpė negalintys garantuoti, kad poilsiavietė nepavirs uždaru turtuolių kvartalu.

Prokurorė: žmonės ten turbūt gyvena

Pastaruoju metu šį klausimą vėl kelia prokurorai.

Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausioji prokurorė Deimantė Nikitinienė Seimo Antikorupcijos komisijos posėdyje prieš dvi savaites pasisakė, kad, be kitų dalykų, nerimą kelia ir tai, jog pastatyti poilsiogyvent nai daiejibar galbūt nai daibar.

„Problema yra ta, kad prieš kažkiek metų tam tikri veikėjai susitvarkė taip, kad rekreacinėje teritorijoje pastatyti statiniai buvo įforminti kaip poilsio paskirties. Žmonės įteisina statinius kaip poilsio paskirties ir puikiai ten turbūt gyvena.

Kita prokurorų reikalavimo pusė buvo savivaldybei patikrinti, kaip tie statiniai naudojami. Į tai Vilniaus savivaldybė atsakė, kad pagal leidimus ir projektus tie statiniai atitinka reikalavimus, o patikrinti, kaip yra iš tikrųjų, savivaldybė nei teisinių, nei techninių galimybių nemato“, – kalbėjo prokurorė.

Savivaldybės išvada neįtikino

Dar 2020 com a chegada de Vilniaus m. savivaldybė tokį patikrinimą atliko. Gegužės 25 dieną savivaldybės Būsto skyrius Vilniaus apylinkės prokuratūrai atsiuntė raštą „Dėl pastatų ir statinių, esančių sklype Didžiųjų Gulbinų g. 25, patikrinimo“.

Jame teigiama: „Informuojame, kad skyriaus specialistai 2020-05-14 atliko pastatų ir statinių patikrinimą ir nustatė, kad minėtame sklype yra visi Nekilnojamojo turto registre įregistruoti pastatai ir statiniai, pastatų ir statinių savininkai / naudotojai naudoja pastatus ir statinius pagal tiesioginę, Nekilnojamojo turto registre įregistruotą paskirtį“, ir buvo pridėti patikrinimo aktai.


Source: 15min.lt – suprasti akimirksniu | RSS by www.15min.lt.

*The article has been translated based on the content of 15min.lt – suprasti akimirksniu | RSS by www.15min.lt. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!