Prvý bratislavský MRAKODRAP je už najvyššou budovou na Slovensku. A bude ešte rásť!

Ilustračný obrázok k článku Prvý bratislavský MRAKODRAP je už najvyššou budovou na Slovensku.  A bude ešte rásť!

Eurovea Tower rastie rýchlym tempom. Štandardné bytové podlažia pribúdajú v priemere každých 11 dní.

Eurovea Tower rastie rýchlym tempom. Štandardné bytové podlažia pribúdajú v priemere každých 11 dní.

Ilustračný obrázok k článku Prvý bratislavský MRAKODRAP je už najvyššou budovou na Slovensku.  A bude ešte rásť!

Prvý slovenský mrakodrap Eurovea Tower, ktorý je momentálne neďaleko Mosta Apollo v Bratislave vo výstavbe, v uplynulých dňoch prekonal po dokončení 38. nadzemného podlažia výšku 125 metrov. Stal sa tak najvyššou budovou na Slovensku. Informar o tom hovorca developera J&T Real Estate Daniel Suchý.

47 poschodí

Po dokončení stavby bude mať 47 nadzemných podlaží a dosiahne 168 metrov. Najvyšší bod por mal dovŕšiť do konca tohto roka. Za mrakodrap sa podľa medzinárodne uznávaných kritérií považuje budova s ​​výškou aspoň 150 metrov.

Výstavba výškovej budovy je súčasťou projektu Eurovea II, v rámci ktorého investidor rozšíri nákupné centrum na Pribinovej a postaví tiež rezidencie. administratívne budovy i podzemné garáže. Predĺži tiež nábrežnú promenádu ​​pri Dunaji, vybuduje bulvár i ďalšie verejné sacerdócio.

Za 11 dní jedno podlažie

Ako uvádza developer na svojom webe, výstavba pokračovania komplexu Eurovea sa začala koncom roka 2019. Začiatkom nasledujúceho roka postupovala vŕtaním pilót, na jar pribudol prvý žeriav a dôležitý míľnik prišiel na rad v septembri 2020, keď sa tri dni nepretržite betónovala základová doska mrakodrapu.

Potom začala veža rásť do výšky – po dokončení podnože s 15-metrovými nosnými stĺpmi v tvare V pribúdajú štandardné bytové podlažia tempom v priemere každých 11 dní. Aktuálne budované poschodie zobrazuje digitálny displej na šplhacom debnení,“ desenvolvedor de informações.

Temy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Najčítanejšie zo Slovenska

Source: Dnes24.sk by www.dnes24.sk.

*The article has been translated based on the content of Dnes24.sk by www.dnes24.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!