Reforma pre technologických gigantov bude presunutá na rok 2023

Platnosť novej reformy Európskej Únie na boj proti najväčším technologickým spoločnostiam bude podľa podpredsedníčky komisie, Margrethe Vestager, presunutá na začiatok roka 2023. Prvým navrhovaným termínom na spustoktálu platnosti reforma bolo obdobie.

V rozhovore dodala, že po tom, ako reforma nadobudne platnosť sa budú voči technologickým gigantom zavádzať aj ďalšie pravidlá. Portal TechCrunch zverejnil všetky informacie ohľadom vyjadrenia Margrethe Vestagerovej.

Čoho sa týka pripravovaná reforma na rok 2023?

Táto reforma bola prichystaná po kompromise Európskej rady a jej komisie, ktoré sa zhodli na tom, že chcú zaviesť spravodlivejšiu hospodársku súťaž zavedením nových požiadaviek na technologické podniky s výraznou trhovou silou.

Na konferencií v Berlíne sa k tejto problematike vyjadrila aj samotná podpredsedníčka Margrethe Vestager. Tá sa povedala, že pred samotným uvedením platnosti reformy bude nutné urobiť viacero príprav. Tým myslela aj najímanie nových zamestnancov, upravovanie počítačových systémov a vypracovanie ďalších právnych postupov a listín.

Aj samotná komisia sa obáva, či sa jej pomocou nových nariadení podarí udržať na uzde aj najväčšie technologické spoločnosti. Komisia bude taktiež zodpovedná za všetky potrebné opatrenia.

Margrethe Vestager | Zdroj: TechCrunch.com

Spoločnosti, ktorých sa bude týkať táto reforma zatiaľ nie sú presne určené. Kritériá firiem pre EÚ, ktorých sa bude nový zákon týkať sú ročné obraty najmenej 7,5 miliardy EUR, 45 miliónov stálych mesačných používateľov alebo 10 000 podnikových používateľov ročne.

Pri prekročení týchto požiadaviek budú spoločnosti pravdepodobne už ovplyvnené novou reformou. Aj samotná podpredsedníčka sa vyjadrila, že takéto obrovské spoločnosti bude veľmi ťažké usmerňovať podľa nových pravidiel.

Nariadenie obsahuje aj trojmesačnú lehotu, počas ktorej sa spoločnosti majú nahlásiť a počas ďalších dvoch mesiacov bude komisia pracovať na overení všetkých zadaných údajov.

Aj to je jedným z dôvodov, prečo bol termín zverejnenia reformy posunutý na jar budúceho roka. Vestagerová vo svojom prejave ešte dodala, že spolupráca s orgánmi hospodárskej súťaže v EÚ aj mimo nej bude v tejto príprave nevyhnutná.


Source: MojAndroid.sk by www.mojandroid.sk.

*The article has been translated based on the content of MojAndroid.sk by www.mojandroid.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!