Resmî açıklama geldi: Porsche ve Audi, Formula 1’e adım atıyor

Motor sporları dünyasının en üst noktası olan Fórmula 1önümüzdeki yıllarda Porsche ve Audi markalarına da ev sahipliği yapacak.

Fórmula 1 içerisinde bildiğiniz üzere şu an çok sayıda farklı otomobil markası mücadele veriyor. İşte bunlar arasına CEO’su do Grupo Volkswagen Herbert Diess tarafından yapılan resmî açıklamaya göre 2026 senesi itibariyla Porsche ve Audi de Katılacak. Volkswagen şimdilik kendi markasıyla seriye girme planı yapmıyor. Grup altında bulunan iki dev üreticinin de Formula 1’e giriş için 2026 yılını seçmesinin arkasında ise önemli bir neden bulunuyor. Fórmula 1’de 2026 itibarıyla yeni motorlar özelinde büyük regülasyon değişiklikleri yapılacak. Bu açıdan 2026 yılında tüm takımlar adeta sıfırdan başlıyormuş gibi yeni araçlar / altyapılar oluşturacak.

2026 yılında önemli rakipleriyle eşit sayılacak bir seviyede başlangıç ​​hedefleyen ve 2026 regülasyonlarının belirlenmesine büyük etiklerinin olduğu iddia edilen Porsche ve Audi, Fórmula 1 dünyasına giriş için aslında uzun zamandır önemli planlar yapıyor. Örneğin Audi’nin Fórmula 1 macerasi için Red Bull ile ortaklık planları bulunuyor. Audi’nin ise direkt olarak McLaren ile ilgili planları bulunuyor. Audi’nin çok büyük bir meblağ (500 milhões de euros) ile McLaren’i satın alabileceği iddiaları uzun zamandır gündemde yer aliyor.

Fórmula 1 şampiyonasına yeni isimlerin giriş yapması sporun geleceği adına heyecan uyandırıyor. ABD’lilerin eline geçmesi ve Netflix’in katkısıyla son yıllarda popülerliği iyice artan F1, devam eden 2022 sezonuyla da izleyicileri ekranlara kilitlemeye devam ediyor. Bu yil Mercedes’in geri düşmesiyle üst sırada Ferrari ve Red Bull çekişmesi yaşanıyor. Bu çekişmenin bu hafta sonu yapılacak ilk Miami yarışında da devam etmesi bekleniyor.

Porsche ve Audi Formula 1 macerası ile heyecanlandırırken bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı


Source: Teknoloji haberleri – LOG by www.log.com.tr.

*The article has been translated based on the content of Teknoloji haberleri – LOG by www.log.com.tr. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!