Ruská hviezda ovládla slávne preteky. Ako je to možné, hnevajú sa v USA – Cyklistika – Šport

Prvý ročník sa išiel v roku 1947. Na lista víťazov nechýbajú hviezdne mená ako Stephen Roche, Tony Rominger, Chris Froome či Primož Roglič. Teraz na zoznam pribudol Aleksandr Vlasov.

Foto: ,

Aleksandr Vlasov na podujatí Okolo Romandie 2022.

Ruský cyklista včera zavŕšil úspešný týždeň a stal sa celkovým víťazom Okolo Romandie.

Triumf na podujatí vo frankofónnej časti Švajčiarska potvrdil v kopcovitej časovke, v ktorej predstihol dovtedajšieho lídra Rohana Dennisa. Tomu jazda proti cronometru vôbec nevyšla a napokon skončil celkovo ôsmy.

Vlasov, ktorý pred aktuálnou sezónou prestúpil z Astany do Bory-Hansgrohe, dosiahol prvý triumf v prestížnom seriáli WorldTour.

Pedro Sagan. Čítajte viac Skvelé správy: Sagan je späť na bicykli, tím prezradil ďalšie plány

Na rozdiel od väčšiny krajanov, ktorí majú pre ruskú agresiu na Ucrânia zakázanú účasť na súťažiach, Vlasov pretekať môže. Súťaží totiž za tím registrovaný v Nemecku.

Hoci pri jeho mene chýbala ruská vlajka (organizátori mu pridelili bielu neutrálnu vlajku), z výhry v Romandii mal veľkú radosť.

„Som veľmi šťastný. Celý týždeň som sa cítil skvele, ďakujem tímu za podporu,“ povedal Vlasov, ktorý naznačil formu už na Valónskom šípe, kde skončil tretí.

Medzinárodná cyklistická únia (UCI) suspendovala pre agresiu ruské tímy, ale jednotlivci súťažiť môžu. Vlasov má na konflikt na Ucrânia jasný názor.

Peter Sagan Čítajte viac Francúzi odpisujú Sagana: Rovnaký omyl ako alkoholik Neymar

„Ja, rovnako ako veľa Rusov, chceme mier. Nie som politik. Bežných ľudí ako ja sa nikto nepýtal, či chcú vojnu,“ napísal Vlasov pred časom na sociálnej sieti.

Informaciu o jeho triumfe contra Romandii priniesol aj americký Washington Post. V diskusii pod článkom sa strhla búrlivá debata, v ktorej viacerí fanúšikovia vyjadrili rozčarovanie nad situáciou okolo Vlasova.

„Ako je možné, že súťaží? Na pretekoch vôbec nemal štartovať,“ napísal jeden z diskutérov. „Zákaz por mal platiť pre všetkých Rusov, nielen pre reprezentačné tímy,“ znela ďalšia reakcia.

Vlasov bude mať v ďalších týždňoch podobný programa ako slovenská hviezda Peter Sagan. Obaja sa zúčastnia na podujatí Okolo Švajčiarska (12. – 19. júna) a potom aj na Tour de France (1. – 24. júla).


Source: Pravda – Šport – Futbal – Hokej by sport.pravda.sk.

*The article has been translated based on the content of Pravda – Šport – Futbal – Hokej by sport.pravda.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!