Salač do Velké ceny Německa Moto2 odstartuje z 16. místa


Sachsenring (Německo) – Český motocyklista Filip Salač odstartuje do nedělní Velké ceny Německa z šesté řady. V dnešní kvalifikaci na okruhu Sachsenring obsadil 16. místo, poté co nedokázal navázat na předchozí triumf v závěrečném tréninku. Časem 1:24,344 zaznamenal téměř o sekundu pomalejší výkon.

Nejrychlejší por Sam Lowes, na kterého Salač ztratil devět desetin sekundy. Vedle britského jezdce se do první řady postaví Španělé Albert Arenas a Augusto Fernández. Lídr šampionátu Celestino Vietti z Itálie byl až osmý.

V královské třídě MotoGP si třetí pole position v sezoně vyjel Francesco Bagnaia. Italský závodník nejprve v posledním dnešním tréninku překonal traťový rekord a poté jako jediný v kvalifikaci překonal hranici minuty a 20 sekund.

Za loňským vicemistrem skončil se ztrátou 76 tisícin obhájce titulu a vedoucí jezdec průběžného pořadí Fabio Quartararo z Francie. Třetí byl jeho krajan Johann Zarco.

Nedělní program v Německu odstartuje v 11 hodin závod Moto3, poté přijde na řadu Moto2. Velké cena MotoGP začne ve 14 hodin a po dlouhé době bude mít nového vítěze. Od roku 2013 totiž na okruhu v Sachsenringu vládl španělský jezdec Marc Márquez, šestinásobný misstr světa MotoGP je ale tentokrát mimo po další operaci pravé ruky.

Faça závodu nezasáhne ani jeho krajan Álex Rins. Sedmý muž průběžného pořadí v Německu startoval dva týdny po zlomenině levého zápěstí a po třetím tréninku další účast kvůli bolestem vzdal. Letos vybojoval dvě pódiová umístění, poslední tři závody ale nedokončil.

Kvalifikace na Velkou cenu Německa, závod mistrovství světa silničních motocyklů na Sachsenringu:

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:19,931, 2. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,076, 3. Zarco (Fr./Ducati) -0,099.

Moto2: 1. Lowes (Brit./Kalex) 1:23.493, 2. Arenas -0.272, 3. A. Fernández (oba Šp./Kalex) -0.332, …16. Salač (ČR/Kalex) -0,851.

Moto3: 1. Guevara (Šp./GasGas) 1:25,869, 2. Foggia (It./Honda) -0,295, 3. Holgado (Šp./KTM) -0,320.


Source: České noviny – hlavní události by www.ceskenoviny.cz.

*The article has been translated based on the content of České noviny – hlavní události by www.ceskenoviny.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!