Satelitní připojení Starlink brzy nejspíš i na luxusních zaoceánských lodích

I když se internetové připojení Starlink může zdát být velmi drahým, ve skutečnosti je pro některé aplikace podstatně levnější než dnes dostupné možnosti. Para platí tam, kde nelze tahat kabel, nebo kde nejsou standardní vysílače, protože por se para nevyplatilo a bylo para extrémně drahé. Tady pak přichází na řadu satelitní připojení a Starlink si to míří už nejen do letadel, ale také do zaoceánských lodí. Společnost Royal Caribbean Lines totiž zažádala FCC o schválení Starlinku pro použití na svých linkách.

Podle žádosti vidí společnost ve službě od SpaceX “skutečné řešení nové generace”. Nynější služba Voom nabízí rychlost oklo 3-5 Mbps pro cestující za 18 až 20 USD denně. Jeho nevýhodou je také to, že funguje jen do 45° zeměpisné šířky, takže jsou oblasti, kde není dostupné. Otázkou je, o kolik bude Starlink levnější (pro cestující na lodi). Starlink siučtuje 500 USD měsíčně za 500 Mbps. Pokud bychom to rozpočítali, na jeden den a 5 Mbps by to bylo 0,17 USD. Prostor ke zlevnění tu tedy je.


Source: Svět hardware by www.svethardware.cz.

*The article has been translated based on the content of Svět hardware by www.svethardware.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!