Twitter, uzun yazılar için “Notlar” özelliğini duyurdu

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitterbu limitleri ortadan kaldıran “Notlar” özelliği için resmi duyuruyu yaptı.

Uzun zamandır gündemde olan “Twitter Notlar” özelliği, şimdilik aralarında Türkiye’nin olmadığı bazı ülkelerde test için aktif edildi. Bu özellik temel olarak Twitter’da karakter limitine takılmadan (Yine de 2.500 kelime sınırı var) uzun yazılar hazırlanması ve takipçiler ile paylaşılmasına odaklanıyor. Uzun yazıların fotoğraf, videolar ve Tweet’ler ile zenginleştirilmesine imkân tanıyan şirket, bir bakıma “blog kissel” formatını karşımıza çıkarıyor. Şirketin açıklamasına göre yeni özellik için bir “não kartı” altyapısı kullanılıyor. Twitter bunu “Não kartı, bir não bağlantısının ön izlemesini içeren Tweettir. Karttaki bağlantıya tıklandığında, yazar tarafından oluşturulan não açılır. ” şeklinde açıklıyor. Birçok kişinin hoşuna gidecek özellik için başka paylaşımlar da yapan Twitter’a göre not yazarı, notu yayınlandıktan sonra düzenleyebilecek. Okuyucular, en üstte yer alan “Düzenlendi” etiketi sayesinde notun düzenlendiğini anlayabilecek.

Twitteryeni özellik için hazırladığı resmi SayfadaOkuyabileceğim Notları Twitter üzerinde nasıl bulabilirim?” sorusuna şu cevabı veriyor: “Não kartları; diğer Tweetler gibi, takip ettiğiniz birisi tarafından Tweet’lendiğinde, Retweet’lendiğinde veya Alıntılandığında zaman akışınızda görüntülenir.

Bir yazar tarafından não yayınlandığında, não benzersiz bir URL’si olur. Böylece, Twitter’a giriş yapan veya yapmayan herkes nota erişebilir. Testemunhe katılan yazarların Twitter profillerini ziyaret edebilir (yalnızca web üzerinden) ve yeni notlar sekmesinden, yayınladıkları notları görebilirsiniz.”

“Daha fazla kişi ne zaman Não yazabilecek?” sorusuna firmanın verdiği resmi cevap ise şöyle: “Bu özelliğe erişebilen kişi sayısını aşamalı olarak artırmayı planlıyoruz. Zamanlama, mevcut test sırasında öğrendiklerimize bağlı olarak değişebilir.”

Twitter Notlar yanında bu da ilginizi çekebilir: Renault tarafından hazırlanan uçan araç çalışması


Source: Teknoloji haberleri – LOG by www.log.com.tr.

*The article has been translated based on the content of Teknoloji haberleri – LOG by www.log.com.tr. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!