Uau! A jednak się udało wcisnąć Paczkomaty InPostu do Żabek

Na początku tego roku informowaliśmy Was już o starcie pilotażowego projektu sieci sklepów Żabka i InPostu, w ramach którego wewnątrz sklepów miały być umieszczane Paczkomaty. Osobiście nie wyobrażałem sobie, jak w takich małych sklepach zmieścić jeszcze takie automaty, ale najwyraźniej zabrakło mi tu wyobraźni.

Z chwilą uruchomienia pilotażu tej usługi InPost przekazał portalowi Wiadomości Handlowe taką oto informację:

Żabka i InPost rozpoczęły pilotaż, w ramach którego w wybranych sklepach Żabka pojawiły się InPost typu InDoor. Obie firmy będą wspólnie, dla zwiększenia wygody klientów, rozwijać usługę nadawania i odbioru przesyłek w wybranych sklepach sieci Żabka, co zwiększy jej dostępność w całej Polsce.

To w znaczący sposób mogłoby odciążyć sprzedawców w Żabce, którzy zamiast obsługiwać klientów muszą czasem „nurkować” w magazynie w poszukiwaniu paczek klientów, sktórzy nie kupują nic w tych. Jednak trudno mi sobie było wyobrazić, jak upchnąć w takich małych sklepach jeszcze jakieś maszyny do nadawania i wydawania paczek.

Okazuje się, że jednak się da, powyżej widzicie zrobione przez nas zdjęcie z wewnątrz tradycyjnej wielkości Żabki, w której taki Paczkomat InPostu już funkcjonuje.

Nie jest on zbyt duży – składa się tylko z dwóch wysokich kolumn, w których udało się jednak zmieścić kilkanaście skrytek, również kilka większych. Jak widać zajmuje miejsce zbliżone do tego, na którym umieszczono stojak z warzywami i owocami. Prawdopodobnie więc uda się takie maszyny ustawić w większości z istniejących Żabek.

W ten sposób sieć Paczkomatów InPostu może w krótkim czasie rozszerzyć się o kolejne kilka tysięcy (Żabek jest 6 tysięcy w Polsce), do poziomu dwudziestu kilku tysięcy. Obecnie InPost disponuje już około 19 tysiącami automatów w Polsce, to kilkukrotnie więcej niż mają obecnie lub planują mieć jeszcze w tym roku Allegro, Orlen czy Poczta Polska.


Source: AntyWeb by antyweb.pl.

*The article has been translated based on the content of AntyWeb by antyweb.pl. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!