Ukrývalo sa v nej 90 ľudí, zomreli aj dve deti!

Ilustračný obrázok k článku Rusi zbombardovali dedinskú ŠKOLU: Ukrývalo sa v nej 90 ľudí, zomreli aj dve deti!

Bomba zasiahla v sobotu dedinskú školu neďaleko východoukrajinského mesta Lysyčansk.

Bomba zasiahla v sobotu dedinskú školu neďaleko východoukrajinského mesta Lysyčansk.

Ilustračný obrázok k článku Rusi zbombardovali dedinskú ŠKOLU: Ukrývalo sa v nej 90 ľudí, zomreli aj dve deti!

Nachádzal sa v nej posledný obecný bunker a počas prebiehajúcich sobotňajších bojov sa v ňom ukrývalo približne 90 ľudí, informovali miestni predstavitelia. Citovala ich tlačová agentúra DPA.

Záchranári sa snažia nájsť ľudí v troskách, uviaznutých je pod nimi ešte okolo 60 osôb. Gubernátor Luhanskej oblasti Serhij Hajdaj oznámil, že v troskách našli dve telá. Tridsať ľudí sa podarilo zachrániť, informovala agentúra Reuters s tým, že informácie nebolo možné nezávisle overiť.

Ďalšie útoky

V inom prípade, pri ruskom ostreľovaní mesta Pryvilľa na východe Ukrajiny, zahynulo najmenej šesť civilistov, oznámili tamojší predstavitelia na sociálnej sieti Telegram. Ďalších 12 ľudí utrpelo zranenia. Medzi mŕtvymi sú najmenej dve deti. Predstavitelia napísali, že mesto bolo ostreľované raketami.

Ničia pamiatky

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu večer vo videopríhovore oznámil, že od začiatku invázie Ruska na Ukrajine pred dva a pol mesiacom bolo v jeho krajine útokmi zasiahnutých takmer 200 kultúrnych pamiatok. V nedeľu nadránom o tom informovala tlačová agentúra DPA.

„K 7. máju ruská armada zničila alebo poškodila už takmer 200 lokalít kultúrneho dedičstva,” povedal ukrajinský prezident vo videu z Kyjeva.


FOTO: ilustração

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR

Najčítanejšie zo Slovenska

Source: Dnes24.sk by www.dnes24.sk.

*The article has been translated based on the content of Dnes24.sk by www.dnes24.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!