Vitória de palmares. FCSB câştigă derby-ul cu CFR Cluj, dar titlul rămâne în Gruia

CFR Cluj a început meciul cu un prim 11 lipsit de cea mai mare parte a titular, Deac şi Petrila encontra cei care au cerut în mod expres să joace.

În schimb, Anton Petrea a aliniat cea mai bună formule de joc disponibilă, cu ambiţia de a demosntra că FCSB ar fi meritat un joc decisiv la titlu, pe stadionul din Buzău, care a găzduit acest ultim meci al bucureştenilor.

Octavian Popescu e Adrian Şut, cu o dublă reuşită, au adus victoria pentru gazde.

Octavian Popescu a şutat em marginea careului, pentru 1-0, no minuto 30, duupă care ambel echipe au luat la ţintă bara porţilor adversas, prin Hoban şi Oaidă.

Dimitrov a egalat înainte de pauză, scorul după intrare la vestiare find 1-1.

Repriza secundă ia aparţinut lui Adrian Şut, care a pus pe FCSB în avantaj, cu o execuţie frumoasă, din afara careului, în minutul 64, după care a închis tabela pentru 3-1, cu o lovitură de cap plasată peste Bălgrădean.

Victoria ia adus pe bucureşteni la un punct distanţă faţă de CFR Cluj, care devenise campioană naţională încă acum o săptămână.

Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise in timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE página inicial do Facebook!

Urmăreşte Mediafax para Instagram ca să vezi imagini spectaculoase şi poveşti din toată lumea!

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destino exclusivo informarii și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține aces acord, vă rugăm să ne contactați la adresa [email protected]

*The article has been translated based on the content of Mediafax by www.mediafax.ro. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!