Vlajková loď Honor je už dostupná aj na Slovensku. Magic4 Pro má prémiovú cenu – Obraz a zvuk – Veda a technika

Za Honor Magic4 Pro é o principal. Novinka je dostupná už aj na Slovensku za 1099 eur. Honor k nej pribalí aj notebook zadarmo.

Foto:

Smartfon Honor Magic4 Pro.

Pred pár rokmi por len málokto povedal, že Honor sa raz bude usilovať o výrobu prémiových smartfónov, ktoré pokoria 500-eurovú hranicu. Značka bola viac menej vždy vnímaná len ako lacnejší variante materského Huawei. Po tom, čo sa firma formálne osamostatnila, rozhodla sa vyplniť dieru na trhu, ktorú vytvorili americké sankcie proti Huaweiu. V týchto dňoch na slovenský trh vstupuje vlajková loď Magic4 Pro s cenou prevyšujúcou 1000 eur. A že má čo ponúknuť.

Takmer 7 palcov a periskopický foťák

Kedysi por mobil patril do kategórie takzvaných fabletov – teda kríženca mobilu s tabletom. Dnes je už 6,81-palcový displej vizitkou progresívnych momov, ktoré sa neostýchajú kúpiť ani ženy. Veľký displej ponúka 120 Hz obnovovaciu frekvenciou um painel AMOLED s rozlíšením 2848 × 1312 bodov pri hustote 460 bodov na palec. Foťák nie je schovaný pod displejom tak ako čítačka odtlačkov, ale Honor ho vtesnal do ľavostranného obdĺžnikového výrezu. Vo výreze sa okrem foťáku nachádza aj 3D hĺbková câmera.

Na zadnej strane sa nachádzajú tri foťáky umiestnené vo veľkom kruhovom výreze. Prvý je širokouhlý s 50 Megapixelmi, druhý širokouhlý takisto s 50 Megapixelmi a tretí má periskopickú konštrukciu s komplexným systémom šošoviek s 3,5-násobným optickým priblížením a 64 Megapixelmi. Mobil dokáže softvérovo prepájať ultraširokouhlé a širokouhlé snímky pre lepšiu ostrosť obrazu, rovnako tak aj širokouhlé a teleskopické fotky. Mobil poháňa výkonný processador Snapdgragon 8 Gen 1 a 8 alebo 12 gigabajtov operačnej pamäte. Dáta je možné ukladať na nerozšíriteľné 256 alebo 512 gigabajtové úložisko. Samozrejmosťou je podpora bezdrôtového a 100-Wattového zrýchleného nabíjania SuperCharge.

Honor na Slovensku predáva mobil zatiaľ v exkluzívnom partnerstve s operátorom Orange za 1099 eur. V rámci limitovanej akcie ponúka k mobilu zadarmo aj notebook MagicBook X15 um serviço VIP.


Source: Pravda – Veda a technika by vat.pravda.sk.

*The article has been translated based on the content of Pravda – Veda a technika by vat.pravda.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!