Volkswagen cephesinden elektrikli pickup adımı sonunda geldi

Elektrikli pickup yanında yüksek kapasiteli bir SUV modelini de hayata geçirecek olan Volkswagen, Scout rozetini de elektrik geleceğinde yeniden yapılandıracak.

Şu sıralar yeni nesil Amarok’un geliştirme sürecinde formüle son damlaları atmakla meşgul olan Volkswagen, içerisinde bulunduğu elektrik dönüşümünü böyle bir segment üzerinden gerçekleştireceği hamley verle zenginleştireibileyori mesajlarnıcei zenginleştireibileyori mesajlarnı. Atlas Tanoak ve Tarok gibi konsept modeller üzerinden bu arzuyu somut projelerle de ortaya koyan marka, artık resmi açıklamaya kalan üretime geçiş adımı için nihayet bekleneni hayata geirdi. Dakikalar önce ilk duyurusu yapılan elektrikli Volkswagen pickup projesinin, beraberinde yepyeni bir SUV modelini de getirecek olması şüphesiz bu noktadaki çalışmaların daha geniş çaplı olacağına işaret ediyor. Resmi kaynaklardan duyurulan bu mesaj Türkiye de dahil olmak üzere Avrupa’daki kullanıcılar için üzücü bir kararı da barındırıyor.


Volkswagen imzalı ilk elektrikli pickup sadece Amerika pazarı için hazırlanacak

Yönetim kurulu kararıyla seri üretime taşınacak olan pickup modelinin tamamen Amerika pazarı odağında geliştirileceğinin özellikle altı çiziliyor. Tasarım, mühendislik ve üretim gibi temel aşamalarının tamamanı da Amerika’da gerçekleştirileceğini gördüğümüz modellerle birlikte yine bu pazara özel olarak Scout rozetinin yeni bir alt marka olarak faaliyete alınacağını görüyoruz. Bu yeni oluşum çerçevesinde lanse edilecek pickup ve SUV modellerinin prototip modellerini önümüzdeki yıl tanıtmak istediğini duyuran Volkswagen, seri üretim içinse 2026’yı işaret etti. Bu yıl içerisinde ayrı bir marka olarak yeniden kurulacak olan Scout çatısı altında yüksek arazi ve yük kabiliyeti olan araçların Amerikan kullanıcısına sunulması hedefleniyor.


Source: Teknoloji haberleri – LOG by www.log.com.tr.

*The article has been translated based on the content of Teknoloji haberleri – LOG by www.log.com.tr. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!