Výrobu MacBooků narušuje čínský lockdown, ale už i vzpoura zaměstnanců

Você pode usar o computador ou společnost Quanta Computer, você pode usar o computador portátil para MacBook Pro 14 a 16 pro empresa Apple. Dle zprávy Rede de notícias unida byla přitom společnost Quanta zasažena lockdownem v Šanghaji velice tvrdě, což se projevilo na prudkém poklesu produkce a trpělivost už došla také zaměstnancům.

To se navenek projevuje už dvouměsíčním zpožděním dodávek objednaných notebooků, což je přímý důsledek lockdownu zavedeného již 28. března. Ten měl původně trvat jen několik dní, ale z toho už se pomalu stává měsíc a půl. Z vývoje nákazy v Šanghaji to ale vypadá, že nejhorší už proběhlo, i když aktuálně jsou stále zaznamenávány nižší stovky případů denně jako na konci března, což je pro politiku nulové tolerance stále ještě příliš vysoké číslo.

Ovšem teprve se ukáže, jak budou čínské úřady regovat. Mohly por se (potají) inspirovat třeba na Tchaj-wanu, kde se právě v reakci na velice nakažlivou variantu Omikron rozhodli opustit stejný přístup a spolehnout se prostě na to, že 80 procent populace je očkováno.

Čínské lockdowny ostatně působí velké problémy místním výrobcům, jako je právě i Quanta Shanghai, jíž v posledních týdnech klesl objem výroby na pouhých pět procent, alespoň dle DigiTimes. Vicepředseda Quanty, CC Leung, ovšem tvrdí, že na přelomu dubna a května už byla firma na 30 procentech a nyní směruje k 50 procentům.

Rede de notícias unida také mluví o nepokojích v řadách zaměstnanců, kteří už nechtějí dále snášet pracovní podmínky, a to konkrétněji prodloužené směny a zákaz opouštěd areál firmy, kde tak v podstatě v posledních . Podrobnosti nejsou známy, ale tomu se nelze dit, neboť o podobných incidentech se zpravidla mlčí.

Para vše se pak projevuje na trhu s notebooky firmy Apple, které jsou aktuálně v některých regionech těžko k dostání a jde vzhledem k výše uvedenému pochopitelně o 14 a 16palcové MacBooky Pro s Apple M1.


Source: Svět hardware by www.svethardware.cz.

*The article has been translated based on the content of Svět hardware by www.svethardware.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!