Vystavovatelé z Česka na HANNOVER MESSE 2022

Hannover Messe je přední světový průmyslový veletrh. Jeho nosné téma „Průmyslová transformace“ spojuje výstavní oblasti Automation, Motion & Drives, Digital Ecosystems, Energy Solutions, Logistics, Engineered Parts & Solutions, Global Business & Markets a Future Hub. Mezi hlavní témata patří digitální platformy, Průmysl 4.0, bezpečnost IT, CO2 neutrální výroba, umělá inteligence, lehké konstrukce a Logistika 4.0.

Programa doplňují konference a fora. Nejbližší ročník se bude konat v Hannoveru od 30. května do 2. června 2022. Partnerskou zemí veletrhu je Portugalsko.

Tři týdny před zahájením veletrhu eviduje pořadatel 2230 vystavovatelů a obsazenou plochu 85 400 m² v 10 výstavních halách. Česká republika je zastoupena 21 vystavovateli.

1 Bühler CZ sro Hala 3, stánek F02
2 COMTES FHT como Hala 3, stánek F02/1
3 CzechInvest Hala 3, stánek F02
4 CzechTrade Ceska agentura na podporu obchodu Hala 3, stánek F02/1
5 CzechTrade Ceska agentura na podporu obchodu Hala 3, stánek F02
6 DINEL sro Hala 11, stanek B81
7 Factoree.online sro Hala 3, stánek F02
8 Grupo IBZ sro Hala 3, stánek F02
9 IVEP, como Hala 12, stanek E06
10 KDYNIUM como Hala 3, stánek F02
11 Kolibrik.net sro Hala 13, stanek B75/1
12 LEANCAT sro Hala 13, stanek B75
13 MS ProTech sro Hala 3, stánek F02/1
14 Rubena, sr Hala 3, stánek F02
15 SENSIT Sr Hala 11, stanek B55
16 Schalttechnik Janus Austerlitz sro Hala 3, stánek F02/1
17 TECHSYS – HW a SW, como Hala 12, stanek E06
18 Tribotec spol. sro Hala 6, stanek C79
19 Cilindros Vítkovice como Hala 13, stanek E22
20 WIKOV MGI como Hala 6, stanek A49
21 ZEZ SILKO Ltda. Hala 13, stanek E85

Další informace k veletrhu naleznete na www.hannovermesse.de.

Čtenáři našeho webu CAD.​cz mohou po registraci kódu MdS4D získat vstup na veletrh zdarma.

Kód je nutno zaregistrovat na této webové strance.

Plataforma Znalostní HANNOVER MESSE

Dva roky pandemie a válka na Ukrajině trvale zatěžují globální ekonomiku orientovanou na růst. Až dosud byla globalizace zárukou rostoucí mezinárodní prosperidade, ale již během pandemie se uzavřely hranice a přerušily dodavatelské řetězce. S válkou na Ukrajině se přidala energetická krize. O tom, jaký dopad bude mít tento vývoj na světovou ekonomiku ve střednědobém a dlouhodobém horizontu a jaké technologie lze využít k řešení těchto výzev, budou ve dnech 30. května až 2. června v Hannoveru diskutovat vystavovatelé veletrhu Hannover Messe se zástupci politiky, hospodářství a vědy.

S celkem více než 600 přednáškami a panelovými diskusemi je veletrh Hannover Messe jedinečnou znalostní platformou. Podniky představí na různých pódiích strategie a řešení, kterými reagují na výzvy nové doby.

Hlavní pódium veletrhu H’Up se zaměří na udržitelnost, ochranu klimatu a zelený vodík. První den veletrhu budou odborníci na energetiku ze společností Bosch, Siemens a Nea Green diskutovat o významu zeleného vodíku jako estratégicokého stavebního kamene pro diverzifikaci energetiky. Druhý den veletrhu bude v centru pozornosti 3. Cimeira de peso leve Spolkového ministerstva hospodářství a ochrany klimatu (BMWK). Pod záštitou spolkového ministra hospodářství Dr. Roberta Habecka stanovuje jasné cíle v oblasti ochrany klimatu, účinného využívání zdrojů a odolnosti. Vzhledem k celosvětové politické situaci jsou tato témata aktuálnější než kdykoli předtím.

Na pódiu Průmyslu 4.0 v hale 8 se představí technologická řešení a témata, jako je digitální dvojče, ekonomika platforem B2B, interoperabilita, aditivní výroba, prediktivní údržba nebo kybernetická bezpečnost. Novým tématem je výroba jako služba (Manufacturing-as-a-Service, MaaS), kdy je výroba zboží nabízena jako služba. MaaS umožňuje nové obchodní modely, ale také zvýšení odolnosti, transparentnosti, udržitelnosti a flexibilidade dodavatelských řetězců. Tyto výhody se v automobilovém průmyslu projevují v rozsáhlém projektu Catena-X. V něm je MaaS důležitým případem použití, který vychází z přístupu otevřené architektury Smart Factory Web a zkoumá a realizuje prostředí služeb MaaS.

Dne 2. června se na pódiu Průmysl 4.0 uskuteční mezinárodní konference o MES. Bude se zabývat otázkou, jak lze výrobu učinit udržitelnější a zároveň hospodárnější. Konference osvětlí jakou roli přitom může MES hrát jako nástroj pro Průmysl 4.0 a udržitelnost.

V letošním roce bude zvláštní pozornost věnována pódiu Energia 4.0. Zaměřuje se na trendy pro energeticky inteligentní, klimaticky šetrnou a udržitelnou budoucnost. Špičkoví odborníci budou diskutovat o tom, jak můžeme dosáhnout energetické transformace, udržitelnějšího využívání zdrojů a radikálního snížení emisí CO2.


Source: Aktuality – 2D a 3D CAD Design Software by www.cad.cz.

*The article has been translated based on the content of Aktuality – 2D a 3D CAD Design Software by www.cad.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!