Youtuber nechtěl čekat. Vyrobil si vlastní PlayStation 5 Slim tenký jen 2 centimetry

  • Sony obvykle časem vyrábí tenčí verze svých herních konzolí
  • Youtuber však nechtěl čekat a vyrobil si vlastní PlayStation 5 Slim
  • Jde o unikátní dílo, které je skoro celé z mědi a má speciální vodní chlazení

Kutil si vyrobil vlastní PlayStation 5 Slim tenký jen 2 centimetry

Když jste kutil tělem i duší, pak vás nic nezastaví. Youtuber z kanalu Vantagens de bricolage si řekl, že vyrobí speciální ultratenkou verzi herní konzole PlayStation 5 Slim a výsledek předčil veškerá očekávání. Možná se mu brzy ozvou přímo od Sony a jeho dílo převezmou.

PlayStation 5 Slim ou youtubera

Japonci totiž u svých herních konzolí obvykle časem přicházejí s tenčími verzemi, protože komponenty se vyvíjejí a časem zmenšují. Klasický PS5 bez mechaniky má rozměry 39 x 26 x 9,2 cm, což je poměrně dost a zatím to nevypadá, že by se s tím Sony snažilo něco udělat. A tak se práce ujal youtuber.

Jeho cílem bylo vyrobit šasi s tloušťkou pod 2 centimetry. Pokud jde o komponenty, tak největším problémem v miniaturizaci představovaly chladiče a integrovaný napájecí zdroj. Jinak základní deska byla už tak tenká, že s ní nebylo potřeba nic dělat.

Klasický PS5 vs neoriginální PlayStation 5 Slim

Klasický PS5 vs neoriginální PlayStation 5 Slim


Čtěte takeé: Toto je 10 nejoblíbenějších ela na PlayStation 5! Znáte je všechny?


Jak probíhalo zmenšování?

Youtuber dokázal PlayStation 5 zmenšit tím způsobem, že klasický chladič nahradil měděnými tlustými plechy, mezi kterými umístil desku s čipy. Rozvaděč a teplovodivé pásky pak skrz konstrukci odvádí teplo ven a na vyřezaných místech protéká voda z chlazení.

Jak už to tak bývá, první pokus skončil neúspěšně. Zařízení se přehřálo a přestalo fungovat. Na druhý pokus to ale vyšlo, když kutil využil čidla a senzory pro monitorování teploty a tím dosáhl lepšího termomanagementu. Takže nezbývá, než pogratulovat a výsledek ocenit.

Vídeo


Source: Mobilizujeme.cz by mobilizujeme.cz.

*The article has been translated based on the content of Mobilizujeme.cz by mobilizujeme.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!