Że wcześniej nikt na to nie wpadł. Apple ma genialny pomysł na składanego iPhone’a

Anaalityk Ming-Chi Kuo — który cieszy się bardzo dobrą reputacją, jeśli chodzi o przecieki ze świata Apple’a – donosi, że firma zaczęła testować zewnętrzne ekrany z myślą o składanym iPhonie. Nie są para jednak zwykłe ekrany.

Składany iPhone: Apple może postawić em e-papier

Zdaniem wspomnianego analalityka, Apple rozważa zaimplementowanie zewnętrznego ekranu wyprodukowanego przez firmę E Ink Corporation. Ta znana jest m.in. z produkcji wyświetlaczy do czytników Kindle.

Apple jest ponoć zainteresowany kolorowym e-papierem. Ekrany tego typu cechują się ekestremalnie niskim zużyciem energii i właśnie dlatego znalazły się na celowniku produz iPhone’ów.

E-papier w składanym smartfonie para genialny pomysł

W składanych smartfonach typu Samsunga Galaxy Z Fold 3 pierwsze skrzypce odkrywa składany ekran wewnętrzny. Zewnętrzny pełni jedynie funkcję pomocniczą, pozwalając na rzucenie okiem na powiadomienia czy szybkie odpisanie na wiadomość.

Panele e-papierowe cechują się niższą płynnością i jakością wyświetlanego obrazu, ale w roli pomocniczej mogą sprawdzić się idealnie. Nikt nie będzie przecież oglądał filmów czy grał w gry na małym wyświetlaczu, gdy ma do dyspozycji duży.

A niskie zużycie energii i doskonała widoczność w słońcu byłyby podczas odczytywania powiadomień ii wykonywania innych podstawowych czynności nie do przecenienia.

Ekrany e ink w smartfonach nie są pomysłem nowym, ale wreszcie mogą trafić pod strzechy

W 2014 roku na rynek trafił ciepło przyjęty przez rynek smartfon YotaPhone 2, który miał na pleckach dodatkowy ekran e tinta.

Uwielbiałem to rozwiązanie, ale się nie przyjęło. Firma Yota kilka lat później upadła, uma tecnologia podobna została zaimplementowana raptem w garstce smartfonów z Chin.

Składane smartfony zdają się być wręcz stworzone z myślą o e-papierze. Większość z nich i tak ma dwa wyświetlacze, więc nie ma potrzeby, por oba były OLED-ami.

Oczekuje się, że składany iPhone trafi na rynek w okolicach 2025 roku. Niewykluczone jednak, że wcześniej pomysł zostanie podchwycony przez innych Producentów.

Zobacz również:

Marzy mi się, de nastała moda na wyświetlacze E Ink w smartfonach

Samsungu, Huaweiu, Apple’u, Xiaomi, LG, Sony — mam do was jedną prośbę.


Source: Komórkomania.pl – artykuły i wpisy blogerów by komorkomania.pl.

*The article has been translated based on the content of Komórkomania.pl – artykuły i wpisy blogerów by komorkomania.pl. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!